Wszystko o grze w domino

Idealne gry, które stymulują mózg to gry domino. Jest to jasna, prosta oraz cudowna gra z dzieciństwa obecnie dorosłych osób, która nie tylko jest w pełni kreatywna, ale pozwala także nam spędzić bardzo miło czas.

Wartość edukacyjna domino

W domina grać można bez względu na nasz wiek, jest to często ulubiona rozrywka dla całej naszej rodziny. Już w zasadzie dwuletnie dziecko zrozumie zasady gry w domino, ponieważ są naprawdę jasne i raczej mało skomplikowane. Nie da się także ukryć, że poza znakomitą rozrywką jest to również świetna edukacyjna forma dla dzieci – uczy podstaw myślenia strategicznego, ćwiczy arytmetyczne umiejętności oraz do tego kształtuje zmysły dziecięce odpowiedzialne za życie towarzyskie i społeczne. Ważna jest także ich funkcja, która rozwija kreatywność i możliwość zabawy na przeróżne sposoby.

O co konkretnie chodzi w tej grze?

Jak już powyżej wspomnieliśmy, gra w domino ma proste oraz bardzo jasne zasady. Chodzi o to, aby do siebie dopasować dwa motywy jednakowe na dwóch elementach. Przy zasadach podstawowych tej gry dzieciaczki trenują spostrzegawczość oraz także ćwiczą swoją pamięć. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby się nauczyć grac w domino, dzięki czemu możemy spędzić wiele godzin na genialnej zabawie. Te zasady standardowe to także super baza do wprowadzania gry w domino bardziej skomplikowanych rodzajów. Jest ich naprawdę sporo. Zwykły komplet kostek domina to 28 elementów i to dzięki temu właśnie gra ta jest prosta. Możemy ją ze sobą zabrać dosłownie wszędzie.

Strategia, cierpliwość, umiejętność podejmowania decyzji oraz kreatywne myślenie, to na pewno rzeczy, których się można nauczyć podczas gry w domino. Biorąc pod uwagę przeróżne rodzaje domina, możemy także wytrenować wiele innego rodzaju umiejętności. Domino kropkowe tradycyjne nauczy dzieci także liczyć, domino obrazkowe nauczy na pewno nazywania rzeczy na obrazkach, a domino z literkami nauczy dziecko ich rozpoznawania. Niezwykle ważne jest samo współzawodnictwo, które to dzieci doświadczają podczas gry, a do tego umiejętność nie tylko wygrywania, ale także przegrywania.