Deweloperzy dostosowują ofertę do Mieszkania dla Młodych

Białystok wypada w zestawieniach programu Mieszkanie dla Młodych nawet lepiej niż nieco większe miasta. Do końca lipca w Białymstoku złożono 191 wniosków o kredyt z dopłatą, a w całym regionie było ich aż 306.

Nikt nie zakładał, że program Mieszkanie dla Młodych będzie cieszył się w Białymstoku tak wielkim zainteresowaniem, jak w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Ale dotychczasowe wyniki pokazują, że i u nas jest całkiem nieźle.

W samym lipcu w Białymstoku złożone zostały 23 wnioski o kredyt hipoteczny w ramach programu MdM. Pierwszy wakacyjny miesiąc nie był tak udany, jak czerwiec, kiedy do banków trafiły 32 wnioski, ale to nic dziwnego na rynku nieruchomości. Mieszkanie dla młodych wyhamowało w całym kraju, a lipiec był najskromniejszym miesiącem od początku roku. W całej Polsce złożono 1045 wniosków kredytowych. Wystarczy porównać to z najlepszym jak dotąd miesiącem, jakim był marzec, w którym w naszym kraju pojawiło się ponad 1,7 tys. wniosków o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych.

Coraz częściej w propagowaniu programu pomagają także sami deweloperzy, którzy na początku roku byli nieco zdystansowani i obserwowali zainteresowanie dopłatami bez większych oczekiwań. Szybko okazało się jednak, że wystarczy nieco zmodyfikować cennik, by interes zaczął kwitnąć. Już w osiedlach 10 minut jazdy samochodem od centrum, bez problemu znajdziemy mieszkania, które spełniają limity cenowe programu Mieszkanie dla Młodych. Jeśli zdecydujemy się zamieszkać jeszcze dalej, wybór będzie jeszcze większy. Na najbardziej peryferyjnych dzielnicach, dopasowanie ceny do limitu nie będzie już natomiast stanowiło żadnego problemu.

Po pierwszych siedmiu miesiącach roku w Białymstoku złożono 2,06 proc. wszystkich wniosków o kredyty hipoteczne w programie Mieszkanie dla młodych. Przełożyło się to na dofinansowanie w wysokości 3.922,8 mln. zł. Deweloperzy oraz bankowcy z optymizmem patrzą jednak w przyszłość, czekając na zmiany w programie i większą dostępność kredytów oraz mieszkań dla młodych.

2 komentarzy

  • Cichy

    Na razie to deweloperzy nabrali wody w usta i czekają na zmianę ustawy o mieszkaniach dla młodych, bo niewiele się obecnie buduje mieszkań w Białymstoku. Mam nadzieję, że szybko to klepną, bo lokale w ramach MdM w Białymstoku szły jak ciepłe bułeczki nawet bez dopłaty, bo po prostu były najtańsze. Dlatego teraz mam już przygotowane wszystkie dokumenty i uderzam do dewelopera i banku jak tylko podadzą szczegóły.

  • Witek

    W Białymstoku wiele mieszkań łapie się do limitu programu mdm. Nie liczę oczywiście najdroższych inwestycji, które nie wiadomo dla kogo są budowane, ale celujący w przeciętnych mieszkańców Białegostoku deweloperzy wiedzą, że mieszkanie ma być przede wszystkim ustawne i tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>